comelsoft.com

Comel Soft Multimedia Online Forums

Пропусни

доста сложен казус

Мнения, въпроси и отговори засягащи компютърните системи за видеонаблюдение - capture карти, софтуер, видеокамери, системи за контрол на достъпа...

доста сложен казус

Мнениеот emil » Сря Дек 14, 2005 1:08 pm

Здравейте , искам да изградя WiFi мрежа ,която да ползвам за шерване на Интернет и система за наблюдение ,всъшност 2 системи за наблюдение .
Та положението при мен е такова - живея в кооперация на 1-ви и 3-ти етаж ,до кооперацията имам магазин с производствен цех зад него ,на няколко километра се намира другият ми обект в които има WiFI Hotspot 128kB но няма камери . На 3-ти етаж където ми е нещо като офис съм прекарал БТК ADSL 512 без статично IP , и втори LAN от местен доставчик заради филмите и музиката в сървърите му ,между магазина и 3-ти етаж имам пуснат вътрешен LAN 100Mb заради комютъра с който осъществявам и следя продажбите в магазина .В другия обект също работя с компютър и сървър през които минават продажбите .На пъви етаж имам компютър но нямам никакъв Нет, а искам да има и от двата доставчика.
Та целта ми е да мога от ет.1 и ет.3 да наблюдавам през компютъра какво става в магазина и другия обект също така би било добре да мога да правя това и по интернет от друг град ,още по добре ако може от друг град да влизам по интернет в компютрите ми , да работя с електронни таблици и да ги разпечатвам .В двата обекта има нужда от по 4 камери ако може и със звук :)
Благодаря дори само че сте си направили труда да прочетете това .
Ако някои може да ми помогне да си взема правилното оборудване за целта ще съм много благодарен :)
emil

Мнениеот XL » Чет Дек 15, 2005 6:23 am

IP/Network камери – единственото им „неудобство” е цената (~ $2000 за 8 камери + мито и доставка)

Video Server – би трябвало да реши проблемите с кабелите и нуждата от ~ 1GHz за камера (pysoft.com). IP Video Server 9100A – сървър за 4 камери + аудио, под $100 в ebay, чакам го в момента и ще пусна оше един пост как работи...

http://cgi.ebay.com/IP-Video-9100A-Plus ... dZViewItem

софтуер – pysoft.com ActiveWebCam – се оказа много добър, поддържа USB/PCI/IP камери. В момента съм вързал
PIII 1GHz 512 RAM с 1 USB и 1 PCI (878 TV/Capture) камера и wireless към другия краи на къщата ми.
P4 3GHz 2GB RAM с 1 PCI (878 4 port, 3 камери) и 2 USB камери.
Само P4 записва (motion detection 640*480 @ 10fps) и двата компютъра са натоварени ~ 30%

Според мен най-дория вариант е:
Два видео сървъра ~ $200 (по един за всеки обект)
8 камери ~ 20-100лв.
и софтуер на 1 PC, което да записва.

"Та целта ми е да мога от ет.1 и ет.3 да наблюдавам през компютъра какво става в магазина"
И софтуерът и сървърите имат web interface/server

"още по добре ако може от друг град да влизам по интернет в компютрите ми"
VPN. Linksys RV082 е много добър.
XL

Назад към Системи за сигурност