comelsoft.com

Comel Soft Multimedia Online Forums

Пропусни

WRT54G ребоотва и забива понякога

Мнения, въпроси и отговори, касаещи безжичните мрежови устройства - Linksys, CellVision, Cisco...

WRT54G ребоотва и забива понякога

Мнениеот stefan » Съб Мар 26, 2005 10:18 pm

Имам 6 бр . ВРТ54Г , последните две купени бройки имат проблем. - Произволен ребоот при по голямо натоварване и/или много тсп конекции. рутерите със сериен номер CDF50xxxx, /4 br/ работят ПЕРФЕКТНО. Обаче новите със сер номер. CDF70xxxx правят този, добре описан в интернет проблем.

Помислете преди да купувате от последните серии на ВРТ54Г. Линксис отричат такъв проблем да съществува.

Понеже мисля, че няма да ми се признае гаранция за този проблем /Линксис твърдят, че няма такова нещо/ аз отворих един от проблемните рутери. След като си играх 3 дена установих следното:

1. При малко натоварване - под 200 кбпс, рутера се държи стабилно
2. При натоварване > 300кбпс запо4ва да ребоотва, толкова по често, колкото по-натоварен е. При 11МБПС ребоотва точно през 8 минути, на 5тото ребоотване забива тотално.
3. П2П мрежите - торент - забива по- често и при ниски скорости /голям ин + голям оут трафик/

Всичко това ме наведе на мисълта, че има проблем с охлаждането, още пове4е , че отворен рутера издържа малко по дълго преди да се ребоотне.

Един малък вентилатор, поставен над ЦПУ-то и РФ блока /не знам кое точно прегрява, но предполагам ЦПУ/ , реши проблема, поне с единия рутер. Другия още не съм го отварял, но вентилатор над/под капака НЕ ПОМАГА.

Интересно дали Комелсофт ще го подмени ?
stefan

Мнениеот rmk » Нед Юни 05, 2005 7:39 pm

Здравей,
Имам абсолютно същия проблем. Купих си WRT54G преди месец и половина от серията CDF70xxxxx. Ако не го ползвам или ползвам слабо си бачка, но ако го натоваря (почна да свалям филм) почват рестарти и често забива. Ходил е 2 пъти на ремонт в Комел и ми го връщат като работещ (последния път дори и резолюция са ми наипсали). Интересното е че те самите ми смениха фърмуера с такъв който не е на Linksys, а тук във форума четох че това води до прекратяване на гаранцията. От два дни обаче мисля, че нещо в това недоразумение съвсем изгоря, защото не може да бъде ping-нат по никакъв начин през wireless-а. Следващата седмица отново заминава на ремонт и ще пиша как ще се развят нещата. Каквото и да стане обаче смятам да се отърва от това "дърво". Каква друга марка Wireless AP бихте ми препоръчали. С Linksys не смятам повече да се занимавам.
rmk

Мнениеот rmk » Сря Юни 15, 2005 10:19 am

Хайде да кажа какво се случи.
Първо едно малко уточнение: рутера не беше купен директно от Комел, а от друга фирма (не ме питайте защо).

Та значи след като това нещо съвсем отказа да работи (поне радио модула) ми се предложиха следните варианти:
1 да го дам за ремонт в Линксис (което ще отнеме неизвестен брой месеци)
2. да си купя по-скъпо устройство (ставаше дума за WRT54GS)
Аз естествено както човек който си е купил нещото за да го ползва, а не да седи в сервизи (и там да му свърши гаранцията) предпочетох да доплатя и да взема по-скъпото. За моя изненада обаче трябваше да доплатя повече отколкото е разликата между официалните цените на двете устройства. Това се налагало поради факта, че моето устройство като развалено сега щели да го продадат на по-ниска цена !!!!!!

Значи сещайте се за какво става дума :
- тези устройства са цяла дефекта серия внесена тук на по-ниски цени с надеждата, че ще се оправят с префлашване.
- нямат гаранция и не могат да ходят на ремонт в Линксис и се набутват на хора, които примерно няма да има трябва цялата функционалност на устройството (като да речем радио модула).

За моя най-голяма изненада WRT54GS, което сега ми дадоха работи стабилно, но пък все още не им остава време да ми издадат гаранция за него (вече една седмица) !!!!
rmk

Мнениеот pavelkamburov » Чет Юни 16, 2005 10:17 am

Няма зависимост между сериините номера и работата на устройствата. Ето сега от 4 дена чакам един рутер да спре , да ама не спира а е със сащото оплакване. Само за справка на всики устроиства независимо от серииния номер чипсета и процесора е еднакъв. А дали са дървета показва статистиката на продажбите . - около 70% от всики в световен мащаб. За устроиства предназначени за офиса работят супер. Устроиствата са със супер електроника. Могат да се усилват над 150 мW да се местят честотно настрани при което стават уникални, да се овърклокват, а които ми покаже устроиство с повече фирмуери от на WRT54 печели каса бира. Практически правят всичко, роуминг, баланс на натоварването между два доставчика, заобикалят ограниченията на BGMreja и Home Lan и т.н. и т.н Случва се и да изгорят, обикновено Wan порта ,защото клиента е спестил някои лев за защита от пренапрежения. Не може да правите генерални изводи от едно две устроиства. И като задача за домашно . Помислете защо Cisco купи точно Linksys. Ама пък от друга страна те Cisco кво ли разбират от мрежи ;-) друго нещо си е примерно C-net ;-)). Аиде поздрави на всички
Павел Камбуров
Последна промяна pavelkamburov на Пет Юни 17, 2005 9:46 am, променена общо 1 път
pavelkamburov

Мнениеот rmk » Чет Юни 16, 2005 10:40 pm

Господин Павел Камбуров,

Щом се занимавате да тествате постоянно тези устройства то най-вероятно сте запознат с характеристиките им и възможностите, които сте описали са вярни. Само, че това е нещо, което никой не оспорва.

Въпреки, че за вас е по-лесно да подмените устройство, както сам сте написал, моят WRT54G беше 2 пъти на ремонт при вас с едни и същи оплаквания и вие така и не ги установихте. Нали се сещате, че аз не съм си купил устройството за да ви го нося да седи при вас без да има проблем. Замисляли ли сте се защо "сега от 4 дена чакате един рутер да спре , да ама не спира а е със сащото оплакване". Едва ли всички ваши клиенти са се неговорили да рекламират едно и също устройство купено от вас с един и същи дефект вместо да си го ползват. А и едва ли вие седите по да го наблюдавате постоянно (както правех аз), защото си имате и друга работа. В случая обаче проблемите са доста специфични и се установяват именно така.
rmk

Мнениеот pavelkamburov » Пет Юни 17, 2005 9:44 am

исках само да кажа цхе риадко пати проблема е в рутера. Имал сам поне 5 случая когато проблема е бил в дължина на кабели лошо кримпнати RJ-45 и т.н. Устроиство се подменя когато сервиза установи , че не работи. Тестват се достатачно сериозно и ВИНАГИ се подменят когато не работят. Това ,че при нас работи дадено устроиство за мен е достатъчно основание да се търси проблема другаде. Смея да твърдя , че сервизната ни политика е една от наи-либералните и подменяме устроиства явно изгорени от клиента от обърнати захранвания спестени пари от защити и всякакви фирмуери. Все неща за които Linksys не признава гаранция. Винаги сме готови да докажем резолюцията написана за дадено устроиство и да го тестваме пред клиента.
Пак казвам като за устроиства за офис ползване са си супер. За другите приложениа Cisco имат професионални решения. С пълна сила важи поговорката за триците и маимуните.
Поздарви
Павел Камбуров
pavelkamburov

Мнениеот rmk » Пет Юни 17, 2005 12:41 pm

pavelkamburov написа:.... Това ,че при нас работи дадено устроиство за мен е достатъчно основание да се търси проблема другаде....

Факта, че след замяната на първото ми устройство с второто всички проблеми изчезнаха, за мен е достатъчно да твърдя, че проблемите са били именно в първото устройство. Устройство, което е било 2 пъти на ремонт при вас, а за третия не мога да бъда сигурен, защото последно съм го оставил на фирмата посредник.

А колко е либерална политиката ви е нещо съвсем относително при положение, че вие може да констатирате, но може и да не констатирате дефекта на дадено устройство.

Не смятам да си губя времето да дискотирам повече вашата фирма.
Успех
rmk

Мнениеот petar258 » Пет Окт 21, 2005 1:16 pm

Масова практика сред българските фирми е да внасят техника която е със скрити дефекти, като я купуват на по-ниски цени. Трудно бих повярвал че им я пробутват без тяхно знание. Работя в сферата на мобилните телефони и за пример бих посочил една партида мобилни телефони Нокия 6230 - на всичките им беше сменен PAM(стъпало на български) след около месец работа. А други по-ранни партиди от същия модел са железни. Има партиди от други марки и модели с еднотипни дефекти, които се проявяват още преди да бъдат продадени. Има случаи и на рециклирани(не у нас) телефони които се продават като нови.
И забелязвам с много стоки едно и също - при първоначалното им появяване у нас първата партида е безупречна, при последващо зареждане вече има разнообразни проблеми и е въпрос на късмет да намериш нещо свястно.
Възможно е същото да се прави и от някои фирми които продават въпросните рутери у нас.
Изводите можете сами да си ги направите.
petar258

Мнениеот pavelkamburov » Пет Ное 04, 2005 1:56 pm

tova che vie vnasiate kalpavi telefoni si e vach problem. nechtata s linksys ne stoiat po tozi nachin. na vcihki koito se samniavat pravim testove v serviza za da dokajem tova koeto sme ustanovili.
pavelkamburov

Wireless

Мнениеот otkachenqka » Нед Ное 13, 2005 6:32 am

Wireless 2.4GHz Suxx
Wireless 5.4GHz Rulzz
otkachenqka

Мнениеот NASKOB » Пет Дек 02, 2005 2:03 pm

Може ли и аз да се намеся.Не всички сте прави ,купих си въпросния рутер от Щатите.имах голям проблем доката го инстална бъпреки че ги ползжам вече 3-та година и винаги са били перфектни,сменил съм два "Б" и два "Ж",но последния Ж бе ужасен ,след около 3 седмици опити се сварзах с линксис,за ваше сведение имат livechat na web site im.Та беше проблем със софтуера, рутера е серия CDF80....след това го инсталнах и заспа ,никакъв проблем 2 месеца,но после го донесах в БГ веднага и се почна същия проблем за който говорите.
Та сериите са наистина некачествени но не само в БГ,защо не знам,но като имам време ще се обадя на линксис и ще ви пиша.но и от моите наблюдения проблема май е от захранването и охлаждането.
А машинките наистина са най доброто на пазара, с изключение на PCMCI -te im,и наи разнообразното
NASKOB

Мнениеот rmk » Вто Сеп 05, 2006 12:53 pm

http://en.wikipedia.org/wiki/WRT54G

Known issues

As shipped, the Linksys firmware crashes under heavy peer-to-peer network traffic, such as BitTorrent. The reason for this crash is that Linksys has programmed the router to keep track of old connections for five days. This five day limit quickly overwhelms the router when there are a high number of network connections, such as with BitTorrent, and can only be resolved by power cycling the router.
rmk

Назад към Безжични мрежи