comelsoft.com

Comel Soft Multimedia Online Forums

Пропусни

WRT54G с два доставкика

Мнения, въпроси и отговори, касаещи безжичните мрежови устройства - Linksys, CellVision, Cisco...

WRT54G с два доставкика

Мнениеот blind » Съб Фев 25, 2006 3:41 am

Здравейте, имам следния въпрос. Г-н Камбуров някъде по темите беше писал, че с устройствата може да се прави баланс на натоварването. Имам 3 устройства WRT54G. Две от тях са свързани към 2 различни доставчика, но са на голямо разстояние един от друг. Третото устройство е купуване отдавна от Сингапур и го взех с идеята да се опитам да балансирам трафика между двата доставчика. За целта инсталирах OpenWRT. Има ли готови пакети или скриптове за да накарам у-во 3 да балансира трафика от двата други gateway-a? Ако не, как би могло да стане?
blind

Мнениеот sickmind » Съб Фев 25, 2006 3:45 pm

и аз това търся от доста време, питах разработчика на dd-wrt (brain slayer), но каза че може да се окаже много сложно и не се знае какъв ще е резултата и за сега няма да го има, поне не преди v25
sickmind

Мнениеот blind » Съб Фев 25, 2006 7:07 pm

от доста време ровя по нет-а за балансиране и намерих това, което мисля че би могло да свърши работа.

http://linux-ip.net/html/adv-multi-internet.html

за съжаление съм все още на Вие с Linux и не ми остава време да го разуча. За тестове съм инсталирал един Slackware под VMware, но и за него трябва време. Ако някой по запознат прегледа линка ще съм благодарен да каже дали това решение би вършило работа.
blind

Назад към Безжични мрежи