comelsoft.com

Comel Soft Multimedia Online Forums

Пропусни

Проблем с WRT54GL и ХоумЛан:(

Мнения, въпроси и отговори, касаещи безжичните мрежови устройства - Linksys, CellVision, Cisco...

Проблем с WRT54GL и ХоумЛан:(

Мнениеот godjak » Сря Мар 15, 2006 6:29 pm

Проблема е следния,закупих си наскоро WRT54GL,клиент съм на хоумлан,значи след като го взех флашнах фърмуера на рутера с последната версия на dd-wrt v.23 като преди това качих мини версиата на същия фърмуер,дотук сичко беше ОК и насетне започнаха мъките,първо сетнах PPPoE сетингите,усер,пассуърд,с мъка успях да клонирам адреса на WAN порта с този на ПЦто ми,или поне така пишеше на статус прозореца на фърмуера,след което в команд шел написах реда за TTL mangling-a(iptables -I PREROUTING -t mangle -i ppp0 -j TTL --ttl-set 10 ),ребутнах рутера и през телнет проверих дали е запазена настройката,беше ОК,след това пак под телнет сетнах сервис името на услугата ми към ХоумЛан (nvram set pppoe_service=<service_name> nvram commit)
пак рибутнах и пак проверих сичко беше наред.Предположих че с това се изчерпват настройките за да установя връзка с провайдера,но уви като отида на прозореца за връзка и натисна конект рутера се замисля дълго след което веб интерфейса са рефрешва и нищо не става нито рутера се конектва и си зима ИП и ДНС нито ми дава съобщение за фейл,дотук си изчерпват знанията ми,незнам какво друго мога да направя нито какъв е проблема,ако някой има идея и може да помогне ще съм много благодарен!
Доколкото знам ХоумЛан не използват криптиране на пароли така че не смятам че може да е някаква настройка за криптиране но не съм сигурен!!
Благодаря предварително за помоща на всички
godjak

Назад към Безжични мрежи