comelsoft.com

Comel Soft Multimedia Online Forums

Пропусни

Питане???

Мнения, въпроси и отговори, касаещи безжичните мрежови устройства - Linksys, CellVision, Cisco...

Питане???

Мнениеот gbeshev » Чет Окт 05, 2006 10:11 am

Вапросчето ми е следното.
Трябва ми да пренеса телефон стационарен от едно място на друго с помоща на уарлес. Понеже БТК не могат да ми открият пост на това място.

WRTP54G - има телефонен вход той за какво служи?

Благодаря Ви предварително
gbeshev

voip

Мнениеот wency » Пон Окт 09, 2006 1:40 pm

WRTP54G е рутер с 2 телефонни порта за VoIP телефония.
Ако познавате устройството PAP2, тогава да гледате на WRTP54G като на стандартен безжичен рутер с вграден PAP2 телефонен адаптер.

По въпроса за преноса на линията:
"пренасянето с помощта на wireless" звучи много хубаво, но за жалост на става толкова лесно и просто. На първо място - ще се нуждаете от един IP телефон или телефонен адаптер на отдалеченото работно място (плюс Интернет достъп разбира се). Второ - ще се нуждаете от SIP прокси за което да се регистрира въпросния IP телефон - например Linux машина с инсталиран Asterisk PBX. Трето - ще трябва да "свържете" линията от БТК с компютърната мрежа - това става със специален адаптер, който се монтира в Linux машината (напр. - PCI карта с определен брой линии) и може да обслужва стандртни телефонни линии или пък ISDN линии.
Разбира се, не всеки може да направи сам всичко това. Повечето доставчици на Voice услуги могат да Ви свършат тази работа (не забравяйте че това не означава че трябва да им ползвате Voice услугите).
Можете да се обърнете към Космос Софтуер (http://www.space-comm.com) например, за които със сигурност зная че могат да Ви свършат работата описана по-горе.

Може да Ви звучи сложно, но пък веднъж направена тази конфигурация Ви позволява да си "разнасяте" БТК номерата където си искате по света.
------------------------
+359 887 579-064
Visit:
comelsoft.com, aten-bg.com
iiyama-bg.com, roline-bg.com
security.comelsoft.com
wency
Site Admin

Назад към Безжични мрежи