comelsoft.com

Comel Soft Multimedia Online Forums

Пропусни

Най удачна стойност на xmit power за WRT54GL

Мнения, въпроси и отговори, касаещи безжичните мрежови устройства - Linksys, CellVision, Cisco...

Най удачна стойност на xmit power за WRT54GL

Мнениеот bulexpert » Пет Авг 10, 2007 12:19 pm

Здравейте. Каква е най-удачната стойност на xmit power при WRT54GL с фърмуер DD-WRT v.23 generic? Под дифолт е 24 mw но може да се вдигне до 220 mw. Лично аз го вдигнах на 50 mw но не видях особенна разлика.Не смея да го вдигна повече за да не изпържа рутера. Живея на 1 етаж, а изкам да пусна на един приятел на третия етаж. Прави ми впечетление че много играе нивото на сигнала, при положение че съм на няколко метра от рутера. Когато браузвам WIFI мрежата за да се закача към моя рутер, ми го показва с full max signal. В момента в който се закача към рутера с WPA Preshared key TKIP , нивото на сигнала на лаптопа е едва на 2-3 деления. След известно време става на макс. Лаптопа е SONY VAIO и е чисто нов с windows VISTA. Тествах и с друг лаптоп и ефекта е същия. Ако нямам защита на мрежата се кънектвам с макс. сигнал.
НЯКЯКВИ ИДЕИ???????? :cry:
bulexpert

tx power

Мнениеот motaba » Чет Сеп 20, 2007 2:58 pm

100mW go slozi i ako ne e v garanciq otvori go i zalepi radiator na cpu-to i radioto (broadcom)
da vdignesh proizvoditelnosto v tova chislo i obhvat-a mozesh da clcknesh i CPU-to
ssh-vaSH SE i pishesh :

nvram show | grep clk
izliza ti neshto takova
"clkfreq=200"
t.e. pishesh :
nvram set clkfreq=300
nvram commit
i trqbva da raboti na 300Mhz
bache zadylzitelno radiator na CPU-to
probvai v nachaloto s po malki stoinosti
kato 240 i t.n
ako ne iska da zapali sled clock-vane resetni to defaults s reset button-a