comelsoft.com

Comel Soft Multimedia Online Forums

Пропусни

AverTV USB 2.0

Мнения, проблеми, въпроси и отговори свързани с компютърните TV тунери

AverTV USB 2.0

Мнениеот Anglo » Пет Ное 05, 2004 10:01 pm

Имам звук само на 5-6 канала от 65 на кабелната ми телевизиа - Евроком

С БГ настройка на региона въобще ТВ системата не е вярна - СЕКАМ било - дръжки. На Poland 1 поне нещо намира.

Руснаците си имат собствен софтуер заради стандартите - а ние?

Много съм разочарован. Ако можете - помогнете, моля!
Anglo

AverTV USB 2.0 Проблеми

Мнениеот A.N. » Пет Ное 05, 2004 11:58 pm

Имам подобен проблем - към Евроком София съм, но от 70 канала намира около 55, между тях 5-6 повторения, а някои (напр. 7 дни) - без звук. И никаква възможност за ръчно добавяне на канал и/или ръчна донастройка (например стандарта на звука). Канал 1, bTV и TV Bulgaria ги няма в намерените. На обаждането ми в сервиза на Комелсофт ми казаха да пробвам с Унгария или Чехия - точно с тях са ми тези резултати. С "България" е направо трагедия. Възможно е някой от многобройните freeware/shareware "универсални" ТВ софтуери да се справи добре. Все пак приемания образ при мен е много качествен. Не съм го пробвал как е качеството на запис, и дали работи добре timeshift-инга.

Впрочем, този руски софтуер може ли да се изтегли от някъде?

Би трябвало Комелсофт да намерят някакво решение - все пак го продават - къде е support-а?
A.N.

Addendum

Мнениеот Anglo » Съб Ное 06, 2004 4:00 pm

Явно декларацията за съответствие на Комел не струва стотинка, защото имам отговор от b_delev@comelsoft.com, в който общо взето ми казват че няма оправяне на проблема със софтуера.

Писах на руснаци чрез pctuner.ru , но пазят техният софтуер. От ревютата изглежда че е донаправен оригиналният, следователно им е предоставен от AverMedia за доработка. Явно в БГ на никой не му пука и ако имах повече време щях да предоставя тунер-а на оная комисия да забрани вноса му и продажбата, но времето ми струва много повече от 150-те лева дето дадох за него.

За алтернативен софтуер - месеци чета статии и разпитвам - нямам положителен резултат.

Не го ползвам , защото ме дразни! Чувствам се измамен!
Последна промяна Anglo на Пон Ное 15, 2004 3:25 pm, променена общо 1 път
Anglo

Re: AverTV USB 2.0 Проблеми

Мнениеот Anglo » Пет Ное 12, 2004 5:04 am

A.N. написа:Имам подобен проблем - към Евроком София съм, но от 70 канала намира около 55, между тях 5-6 повторения, а някои (напр. 7 дни) - без звук. И никаква възможност за ръчно добавяне на канал и/или ръчна донастройка (например стандарта на звука). Канал 1, bTV и TV Bulgaria ги няма в намерените. На обаждането ми в сервиза на Комелсофт ми казаха да пробвам с Унгария или Чехия - точно с тях са ми тези резултати. С "България" е направо трагедия. Възможно е някой от многобройните freeware/shareware "универсални" ТВ софтуери да се справи добре. Все пак приемания образ при мен е много качествен. Не съм го пробвал как е качеството на запис, и дали работи добре timeshift-инга.

Впрочем, този руски софтуер може ли да се изтегли от някъде?

Би трябвало Комелсофт да намерят някакво решение - все пак го продават - къде е support-а?

Имам решение вече на проблема ... пратете ми мейл и ще ви изпратя решението!

:)
Anglo

AVER TV USB 2.0 Sound problems

Мнениеот Zlatko » Пон Ное 15, 2004 2:14 pm

Това е решението на проблема!

http://www.avermedia.com/docs/download/ ... -Patch.exe

Тук има достатъчно допълнителна информация:
http://www.avermedia.com/cgi-bin/faq_avertvusb_f.asp)

Надявам се, че всичко ще бъде наред...
Ако имате допълнителни питания то пишете ми на info@comelsoft.com :D
Zlatko

Re: AVER TV USB 2.0 Sound problems

Мнениеот Anglo » Пон Ное 15, 2004 3:27 pm

Zlatko написа:Това е решението на проблема!

Да,това решение работи перфектно, макар да не показва в листа за всеки канал каква е звуковата подсистема, но помни последната настройка в самият drop-down за канала и е ок!
Anglo

Мнениеот A.N. » Вто Ное 16, 2004 2:02 am

Благодаря Златко!

Това е добро решение на звука - Работи перфектно!

Напротив, Анжело - показва за всеки канал звуковия стандарт и можеш да си го смениш PAL BG <-> PAL DK. Надявам се че си се ъпгреднал с версия 5.0.2.1?

За съжаление, все още няма решение на проблема с ненамерените 20% от програмите, като между тях са някои от най-централните телевизии.
A.N.

Мнениеот Anglo » Вто Ное 16, 2004 3:56 am

A.N. написа:Благодаря Златко!

Това е добро решение на звука - Работи перфектно!

Напротив, Анжело - показва за всеки канал звуковия стандарт и можеш да си го смениш PAL BG <-> PAL DK. Надявам се че си се ъпгреднал с версия 5.0.2.1?

За съжаление, все още няма решение на проблема с ненамерените 20% от програмите, като между тях са някои от най-централните телевизии.

Здравей A.N.,

Имах в предвид че на руската версия в самата таблица с каналите в реда има и какwа е ситемата му, а за избора си абсолютно прав.

Съветвам те да пробаш с "Poland 1(D/K)" . Аз съм също към Евроком София (Младост 4) и намерих всички канали както са в брошурата им, като след този patch само ръчно избрах звуковата подсистема на всеки проблемен.

Поздрави
Ангел
Anglo

Мнениеот A.N. » Вто Ное 23, 2004 11:53 pm

Благодаря Anglo,
За съжаление - не става. От общо 71-72 канала ми намира 55 ± 1. Това при пълното сканиране. Бързото сканиране не го обсъждам - там е съвсем зле. Каналите които ги "пропуска" ги виждам при сканирането, но уви, не ги "харесва" и запаметява. Всички програми са ми в идеално качество. Може би са прекалено идеални? :-) Ще опитам с аналогови средства да намаля сигнала, 1 или 2 таба може ще помогнат, при всеки такъв има затихване с 15-20 dB. Кой знае - ще пробвам през уикенда.
A.N.

Мнениеот Гост » Нед Ное 28, 2004 8:24 pm

За съжаление слагането на 1-2 TAPa, за да се намали силата на сигнала не промени абсолютно нещо - продължава да намира около 55 канала и да не запаметява Канал 1, bTV и други важни програми въпреки че ги виждам при сканирането.
Гост

Мнениеот Гост » Пет Дек 03, 2004 5:35 pm

ае пичове аз ваобще не мога да го подкарам нямам нужния софтуер ся скиите ква с схемата аз сам сас Уин ХР аре даите ми някакв линк за софтуер ПЛЗ
Гост

Мнениеот A.N. » Пет Дек 03, 2004 8:12 pm

Не разбирам монголски.
A.N.

Мнениеот Гост » Пет Дек 03, 2004 10:56 pm

дооре ей ти на БГ :lol: скии ся имам си ТВ тунер АВер ТВ УСБ така
оба4е нямам софтуерна програма с която да гледам ТВ влязах в саита им на АВЕР там и свалих една тя не ми я зарежда пише ми че можело да работо под 16 битова среда ем напраих я 16 битова не стана трябва ми програма с която да гледам 8)
Гост

Мнениеот A.N. » Нед Дек 05, 2004 3:58 am

Само от техния сай има оригинални програми. Можеш да пробваш с някой от многобройните фриуер или шейруер
A.N.

Re: AVER TV USB 2.0 Sound problems

Мнениеот gogo333 » Вто Яну 11, 2005 3:00 pm

Zlatko написа:Това е решението на проблема!

Даааааа!!!
Та значи доста се порових и помъчих преди да влезна тука, какви ли не програмки тествах но нищо. Хората го описват из основи този тунер във руските сайтове,но каково толкова като не върви. Та сложих си го този пач от АВЕРМЕДИЯ, започна да показва BG/DK има възможност да се сканира за нашите условия със настройките на следните държави: България, Унгария, Чехия, Полша 1,2,3. На българското не изкарва ефирните канали, така също на чехия и унгария, на полските май на което и да сложиш ще стане, аз поне ползвам POLAND 3. На сканирането на кабелна ми изкарва 53 канала, на сканирането на антена със включен кабел на кабелната изкарва 36 канала, във които влизат всичките ефирни канали. Та се създава неудобството да превключваш във менюто ту на антена ту на кабел за да ги имаш всичките канали.
Общо казано излизат около 97 % от каналите. Аз съм към ЕВРОКОМ.
Da nauchim neshto novo!!!
gogo333

Следваща

Назад към TV тунери