comelsoft.com

Comel Soft Multimedia Online Forums

Пропусни

Aver TV CardBus

Мнения, проблеми, въпроси и отговори свързани с компютърните TV тунери

Aver TV CardBus

Мнениеот Myss » Пон Ное 15, 2004 1:57 pm

Comelsoft в момента предлагат Aver TV CardBus.
Някой да е пробвал подобно нещо?
Искам да получа отзиви за този TV-tuner, ако някой го е ползвал.
Има ли проблеми със звука и регионалните настройки, подобни на описаните от Anglo за Aver TV USB 2.0, в темата: Aver TV USB 2.0?
Предварително благодаря на всички.
E-mail: mstef@mail.bg
Myss

Re: Aver TV CardBus

Мнениеот Anglo » Вто Ное 16, 2004 4:12 am

Myss написа:Comelsoft в момента предлагат Aver TV CardBus.
Някой да е пробвал подобно нещо?
Искам да получа отзиви за този TV-tuner, ако някой го е ползвал.
Има ли проблеми със звука и регионалните настройки, подобни на описаните от Anglo за Aver TV USB 2.0, в темата: Aver TV USB 2.0?
Предварително благодаря на всички.
E-mail: mstef@mail.bg

Привет Myss,

Поднесеният от мен проблем с AverTV USB 2.0 вече е решен - има patch за софтуера (вж. последните постове).

Четири месеца чаках решението , като преди три си обменях няколко писма с support-a на Aver за проблема и изглежда не сам бил само аз , щом го решиха. Все още БГ региона не е верен но с полския работи при мен перфектно.

Пиша ти , за да ти кажа че след оправянето на досадният звуков проблем, тунера е префектен и като качество и като цена и удобство.

Сега има plus версия която е и с remote control.

Мислех сериозно да си взема cardbus-a (след тестване на място , разбира се ;) , но сега се отказах. Все пак има предимство usb-to че работи на всяка съвременна и настолна машина. Недостатъка са кабелите, но ... Ти си прецени.

Поздрави
Anglo

Aver TV CardBus

Мнениеот Myss » Вто Ное 16, 2004 10:20 am

Здравей Anglo,

Радвам се че ми писа. Радвам се също, че се е оправил проблема с TV-тунера.
Само, че аз предпочитам CardBus-а, защото имам лаптоп. TV-тунера на USB не е много удобен за пренасяне, с кабелите му и пр.

Ще изчакам още няколко седмици, за да разбера дали си струва и дали качествата на тунера на CardBus-а са същите като на този на USB, но наистина е най-добре да го тествам на място при закупуването, ако ми разрешат от фирмата, разбира се.

Все пак ти благодаря за информацията.

Поздрави.
Myss

Мнениеот А.Н. » Нед Ное 28, 2004 8:41 pm

Не съм много съгласен. USB tunera е достатъчно малък за носете - пък и е универсален - може да се закачи за всякакъв компютър. От друга страна Cardbus-a стърчи извън компютъра и не е безопастно да си носиш компютъра насам-натам без да го извадиш - стърчащата част може лесно да се счупи. Най-добре те съветвам да изчакаш за AVerTV USB 2.0 Plus (http://www.avermedia.com/cgi-bin/produc ... b2plus.asp), предполагам че до 1-2 месеца ще се появи в България. Аз също трябва да взимам още един и мисля да изчакам за AVerTV USB 2.0 Plus.
А.Н.

Мнениеот nightowl » Сря Дек 01, 2004 2:04 pm

Здравей Anglo,

"Поднесеният от мен проблем с AverTV USB 2.0 вече е решен - има patch за софтуера (вж. последните постове).

Четири месеца чаках решението , като преди три си обменях няколко писма с support-a на Aver за проблема и изглежда не сам бил само аз , щом го решиха. Все още БГ региона не е верен но с полския работи при мен перфектно."
Били дал линк към този patch или на e-maila ако не е много голям ->nightowl@abv.bg
nightowl

Мнениеот A.N. » Чет Дек 02, 2004 4:50 pm

http://www.avermedia.com/docs/download/AVerTVUSB-M026-Patch.exe
Виж във форума темата "Важна тема: AverTV USB 2.0".
A.N.

Мнениеот habit » Пон Фев 14, 2005 2:43 am

Нужна моя помощь - пожалуйста, но самостоятельно! http://www.nemarov.com
habit

Назад към TV тунери