comelsoft.com

Comel Soft Multimedia Online Forums

Пропусни

rv082

Нещо специфично, което искате да споделите или попитате

rv082

Мнениеот veso_vd » Чет Апр 07, 2005 12:08 pm

Здравейте!
Купих си от вас рутер rv082 i не знам има ли възможност клиентите които са ми по LAN(въртешен интерфейс на рутера) да се свързват към мен чрез VPN или по какъвто и да е друг начин с username и парола, и ако има какъв е начина да го направя (ако може step by step).
veso_vd

VPN & RV082

Мнениеот wency » Чет Апр 07, 2005 3:56 pm

Попрочетете все пак малко ръководствата за устройството - има инаформация както в уеб-интерфейса, така и в ръководствата в Интернет.
На RV082 работи "VPN сървър" (да го наречен така), към който могат да се свързват външни клиенти с имена и пароли (но само с Quick VPN софтуера на Linksys) и да получават достъп до мрежата скрита зад LAN интерфейса.
Самия Ви въпрос не ми е съвсем ясен:
какво значи
да се свързват към мен

Къде е това "мен"? Ако е някъде далече, това предполага друг VPN сървър, който да ги оторизира, нали така???
------------------------
+359 887 579-064
Visit:
comelsoft.com, aten-bg.com
iiyama-bg.com, roline-bg.com
security.comelsoft.com
wency
Site Admin

Мнениеот veso_vd » Чет Апр 07, 2005 11:02 pm

Предполага се че аз съм рутера и да се свързват към мен означава да се свързват към рутера , (вътрешен интерфейс на рутера )може би трябва да спомена че става въпрос за локална мрежа от 20 клиента и въпроса е клиентите от таз локална мрежа да могат да получават достъп до интернет чрез аутентификация с username и парола .Прочетох документацията , само че там пише как от вън да влизам в локалната мрежа със споменатия от вас Linksys VPN клиент но не пише как може от вътре да се излиза навън с username и password , или ако може то отсреща трябва да има същия рутер . На мен ми е необходима система за аутентификация и разрешаване (забраняване) на достъпа на клиентите на LAN интерфейса на рутера до интернет.
veso_vd

VPN

Мнениеот wency » Пет Апр 08, 2005 10:37 am

Подозирах това, но за жалост не може да се направи така.
Никой от рутерите на Linksys не го поддържа - те всички използват iptables за да осъществяват правилата за достъп - а там няма user/pass опции.
Така че може да се прави ограничение по IP адрес/MAC адрес в зависимост от модела.
При RV082 настройките са във Firewall-Access Rules.
------------------------
+359 887 579-064
Visit:
comelsoft.com, aten-bg.com
iiyama-bg.com, roline-bg.com
security.comelsoft.com
wency
Site Admin

Назад към Други