comelsoft.com

Comel Soft Multimedia Online Forums

Пропусни

Качествено захранване

Нещо специфично, което искате да споделите или попитате

Качествено захранване

Мнениеот aHgpeeB » Нед Апр 17, 2005 11:20 pm

Описание на проблема:
Преди две седмици Windows-a ми заби на три пъти и трябваше да рестартна, като се чуваха шумове от HDD-тата. Махнах най-големия Hitachi 160GB и сложих към системния (40GB Seagate) третия си - 80GB Seagate. Но пак имах проблеми със стартирането на машината и запецванията на WinXP Pro продължиха на неопределен интервал от време (може би като загрееха повечко; чуваше се звук като че ли харда гасне и спират да се въртят плочите му). Но от няколко дена разкачих 40GB-овия и закачих записвачката LG и досега нямам проблеми, но никога не е късно те да се появят и при тази конфигурация, пък и все пак искам да си закача и ползвам всичките HDD-та.

Предположение за проблема:
Според мой приятел най-вероятно имам проблеми със захранването си - Codegen 300W, модел 300X.

Предложение за решаването му:
Моят приятел предположи, че 160GB-я се е скапал, поради ниския толеранс на Hitachi към нискокачествените захранвания, чийто изходна мощност не е твърдо 12V, а варира до 13,5V. Предположенията му, че захранването е много некачествено се потвърдиха при поява на проблемите и с 40GB-я и ме посъветва да си сменя захранването с Fortron FSP350-60THN-P, докато още мога да чета информацията от HDD-тата.

Въпрос:
Какво е Вашето мнение по казуса?
aHgpeeB

Назад към Други