comelsoft.com

Comel Soft Multimedia Online Forums

Пропусни

Проблеми при връзка едно рс с кабел второ безжично

Мнения, въпроси и отговори, касаещи безжичните мрежови устройства - Linksys, CellVision, Cisco...

Проблеми при връзка едно рс с кабел второ безжично

Мнениеот chepe » Сря Апр 30, 2008 3:05 pm

Защо, Джанъм, като човек реши да си кичне единия комп с кабел, а другия да свърже с рутера безжично връзката трае има няма пет минути, а ако и двата компа са свързани безжично проблеми няма - има си и интернет и домашна мрежа и принтер и каквото ти душа поиска. Само да мушна кабела отзад и пак старата история - на компютъра с кабела има нет, а на другия до 5 минути максимум. Става въпрос за рутер WRT54G. Не смятам за много нормална тая ситуация, но е факт, половин Техномаркет се изреди вкъщи, само цъкат и се чудят. Безжчната връзка не дава проблеми само когато и двата компа са вързани безжично. Някакви коментари...
chepe

Re: Проблеми при връзка едно рс с кабел второ безжично

Мнениеот wency » Сря Апр 30, 2008 3:52 pm

Чудят се значи...
Вместо да зацъкат с езици - да го бяха взели за сервиз/ремонт.
Щяха да го донесат, да се тества и т.н.
Съветвам Ви точно това и да направите - прескачайки Техномаркет
------------------------
+359 887 579-064
Visit:
comelsoft.com, aten-bg.com
iiyama-bg.com, roline-bg.com
security.comelsoft.com
wency
Site Admin

Re: Проблеми при връзка едно рс с кабел второ безжично

Мнениеот chepe » Сря Апр 30, 2008 11:24 pm

Спор да няма, проблема е в рутера, защото действително го разгледаха клегите от Техномаркет. Друг е въпроса че може да се поспори за компетентостта им, а онтосно връщане на закупен от тях продукт фирмената им политика е под всякаква критика. Имайки предвид че не ККЕлектроникс е вносител на Линксис, това автоматично означава "ходене по мъките", ако отида там за рекламация.
Но определено не смятам за нормално в един момент да има връзка с рутера, а в друг не. Най фрапиращото е че с кабел или без кабел във настройките на рутера може да се влезе или след рестертирането му или когато "той ти пусне" :roll: Инсталационния диск няма да го коментрам.
Определено когато работи върши хубава работа, но на мен ми трябва постоянно, а не "евентуално".
В сервез не го занесох, защото смятах, че аз не разбирам много много, но това са елементарни неща, а ислед консултаци вече съм убеден, че проблемите не идват нито от мен и способностите ми да "вържа" едно устройство, нито от доставчика - на най-високата тарифа на Спектрумнет съм. :shock:
chepe

Назад към Безжични мрежи